Tygrysie oko właściwości i znaczenie

Tygrysie oko jest nieprzezroczystą, kruchą odmianą kwarcu, przybierającą ciepłe barwy: od złotawej, wręcz żółtej, aż po brązową. Kamień tygrysie oko możemy łatwo rozpoznać. Jest to kamień półszlachetny charakterystyczny, upstrzony cętkami, z ciemnym pasmem w środku, dlatego kojarzy się z umaszczeniem tygrysa. Nie bez powodu więc nazywamy go tygrysim okiem.

Tygrysie oko znaczenie nazwy i występowanie

Kamień tygrysie oko to minerał, który swoją nazwę zawdzięcza zarówno barwie, jak i efektywnemu migotaniu w blasku słonecznym. Odbijający się na czarnym pasku kamienia promień światła wyraźnie przypomina błysk źrenicy prawdziwego zwierzęcia. Tak zwany „efekt kociego oka” jest zasługą utlenionych minerałów z grupy ambifoli. Tygrysie oko powstaje wskutek rozpadu z kwarcu niebieskiego krokidolitu. Resztkowe ilości brązowego tlenku żelaza nadają tygrysiemu oku jego oryginalną, brązową barwę.

Występowanie tygrysiego oka odnotowano na terenach Australii, RPA, USA, Meksyku, Rosji, Indiach i Birmie, a także na Madagaskarze.

tygrysie oko kamień półszlachetny
Przykładowy wygląd tygrysiego oko w tym zwykłe, barwione i tygrysie oko czerwone

Tygrysie oko współcześnie

W ezoteryce tygrysie oko traktuje się jako bardzo silny amulet, który pozytywnie oddziałuje na zdrowie i siły życiowe. Niegdyś używali go rzymscy wojownicy do ochrony przed ranami zadanymi w czasie bitew i przed śmiercią. Aktualnie używamy go do wzniecenia pozytywnej i nieograniczonej energii, która znajduje przepływ w różnych dziedzinach życia człowieka. Magiczna aura, jaką wytwarza tygrysie oko, ma przyciągać do nas zdrowie, pomyślność i bogactwo.

Właściwości tygrysiego oka

Ten wartościowy kamień polecamy zwłaszcza alergikom chorującym przewlekle, ponieważ wspiera procesy samoleczenia organizmu. Zalecany jest biznesmenom oraz osobom zmagającym się z problemami finansowymi, gdyż wierzy się, że kamień przynosi dobrobyt. Można to wytłumaczyć niezwykłym wibracjom tygrysiego oka, jakimi emanuje kamień. Za ich pomocą uaktywniamy w sobie wewnętrzną energię, potrzebną w dążeniu do sukcesów i do przełamywania barier. Tygrysie oko znacząco pobudza kreatywność, odblokowuje pokłady mocy do osiągania założonych celów.

Tygrysie oko ma właściwości wpływające na psychikę: poprawia nastrój, leczy stany depresyjne, chroni przed toksycznymi osobami. Wzmacnia pewność siebie u osób wstydliwych i nieśmiałych. Oddala negatywne myśli, niweluje stan zmęczenia organizmu, a także ma moc zwalczania zakażeń bakteryjnych.

Wpływ tygrysiego oka na wzrok jest nie tylko dosłowny. Oprócz poprawy widzenia, tygrysie oko pomaga wyrazić jasno myśli, wyostrzając postrzeganie wszystkiego, co dzieje się wokół nas. Poprawia to naszą koncentrację i powoduje zwiększoną percepcję.

Kamienie półszlachetne możemy używać w litoterapii, czyli terapii leczenia kamieniami. Jego pomocowe atrybuty mają korzystny wpływ na układ oddechowy, układ trawienny oraz układ nerwowy. Silne promieniowanie tygrysiego oka pomaga zwalczać bóle głowy oraz ciężkie migreny.

Tygrysie oko znak zodiaku

Kamień ten jest szczególnie adresowany dla znaków zodiaku takich jak:

  • bliźnięta
  • lew
  • byk

Czyszczenie i przechowywanie tygrysiego oka

Po pierwsze tygrysie oko powinniśmy czyścić ostrożnie i bezinwazyjnie. Kamień należy delikatnie przemyć pod bieżącą wodą, a następnie naładować w porannych promieniach słonecznych. Przy przechowywaniu tygrysiego oka pamiętajmy o tym, by trzymać go z daleka od telewizora i radia. Są to źródła mogące zakłócać działanie jego dobrej energii.

kamień tygrysie oko
kamień tygrysie oko

Biżuteria z tygrysim okiem

Ten urokliwy minerał znakomicie nadaje się do biżuterii. Błyskotka zawierająca tygrysie oko jest nie tylko piękną ozdobą, ale też prawdziwym talizmanem.

Kamień ten najskuteczniej uwalnia swoje dobroczynne moce, kiedy nosimy go na ciele. Z kamyków zakupionych w sklepie koraliki.pl możemy samodzielnie wytworzyć naszyjniki, kolczyki oraz bransoletki. Jeśli nie mamy pojęcia, jak się zabrać za zrobienie własnoręcznej biżuterii, zawsze możemy nauczyć się nowej umiejętności na kursie biżuterii online https://blog.koraliki.pl Przygotowana w ten sposób biżuteria jest tania, unikalna oraz spersonalizowana. Możemy cieszyć się z jej dobroczynnych właściwości osobiście lub podarować ją na prezent od serca.

Polub nas i udostępnij
error

Archiwum

Tagi

Paweł Opublikowane przez:

Leave a Reply

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *