Piasek pustyni i Noc Kairu – syntetyczne kamienie jubilerskie dla odważnych

Piasek pustyni i noc kairu to syntetyczne kamienie jubilerskie, często wybierane przez twórców biżuterii do wyrobu różnorodnych ozdób. Ich popularność podyktowana jest nie tylko bardzo charakterystycznym i przykuwającym uwagę wyglądem ale i właściwościami, które są im przypisywane przez zwolenników uzdrawiania minerałami. Czym się różni piasek pustyni od nocy kairu? Jak wyglądają? Jakie mają właściwości oraz dla kogo będą idealnym amuletem?

Piasek pustyni – syntetyczny kamień szczęścia

Piasek Pustyni jest nazywany kamieniem tysiąca słońc, a także kamieniem szczęścia. Zwykle ma on brązowo-koralowy odcień, a w jego wnętrzu kryją się niezliczone ilości maleńkich, połyskujących w słońcu drobinek, które nadają mu bardzo charakterystyczny wygląd. Nie jest to jednak jego jedna forma. Występuje również w kolorze zielonym z neonowymi drobinkami. Nie jest on minerałem, ale syntetykiem – szkliwem, a właściwie szkłem awenturynowym. Otrzymuje się je podobnie, jak to uzyskane przez przypadek (per aventura) w XVII w. przez wenecką rodzinę Miotti, która słynęła z perfekcyjnej obróbki szkła. Pewna gminna legenda przypisuje jednak piasek pustyni nieznanemu z nazwy włoskiemu klasztorowi, stąd kamień bywa czasem nazywany „złotem mnichów”. Ten sztucznie wytworzony minerał jest uzyskiwany poprzez dodanie do masy szklanej opiłków i tlenków miedzi. Dzięki temu ma on wyjątkową, mieniącą się złocistym pyłem strukturę, która daje wrażenie trójwymiarowej głębi.

Piasek pustyni, koraliki, biżuteria DIY, kamień półszlachetny syntetyczny
Kamień piasek pustyni, koraliki, biżuteria DIY

Piasek pustyni – właściwości i znaczenie

Piaskowi pustyni przypisywane są bardzo interesujące właściwości i wpływ na różne dziedziny życia. Niektórzy ludzie wierzą, że charakteryzuje się silnymi właściwościami leczniczymi – stosowany jest przez zwolenników metod niekonwencjonalnych w leczeniu schorzeń psychosomatycznych, które mają swoje uwarunkowania w psychice. Niektórzy wierzą, że piasek pustyni stanowi idealny prezent dla osób zmagających się z depresją lub silnym kryzysem w swoim życiu, ponieważ niesie ze sobą duży ładunek pozytywnej energii oraz działa dobroczynnie na nastrój. Pomaga zaakceptować te kwestie, na które nie mamy wpływu i z którymi musimy się pogodzić. Podobno bywa pomocny przy chorobach takich jak angina, biegunka, infekcje bakteryjne, czy choroby wątroby. Sądzi się, że pomaga także w problemach z brzuchem, usuwa napięcie i wpływa na dobre samopoczucie. Wspomaga także ducha, szczególnie podczas stresujących negocjacji, czy rozmowy kwalifikacyjnej, dlatego warto mieć go przy sobie w charakterze amuletu w trakcie ważnych spotkań. Uspokaja i uwalnia od negatywnego myślenia na temat naszych niedoskonałości ciała i ducha. Dla wielu jest nośnikiem pozytywnej energii.

Noc Kairu – właściwości i znaczenie

Drugim kamieniem, o którym warto wspomnieć jest Noc Kairu, nazywany kamieniem nocy. Noc Kairu charakteryzuje się głęboką czernią z połyskującymi drobinkami. Oba przywołane kamienie są znane pod angielską nazwą Goldstone (złoty kamień) i jak wspomniałam są produkowane ze szkła poddanego działaniu ognia. Szkło, z którego są wytwarzane zanieczyszczone jest miedzią (błyszczące drobinki). Natomiast różnica tkwi w ich kolorze: czarny (Noc Kairu), zielonym i czerwonym (Piasek Pustyni). 

Noc Kairu, koraliki, biżuteria DIY, jak zrobić bransoletkę
Kamień Noc Kairu, kamień półszlachetny syntetyczny

Podobnie jak Piasek Pustyni również i Nocy Kairu przypisywane są właściwości lecznicze. Z tym, że właściwości Nocy Kairu skupiają się głównie na energii. Stabilizuje emocje, broni przed złą sławą i pomówieniami, a także pomaga wprowadzić pokój i harmonię w nasze życie. Jest wskazany dla tzw. Nocnych Marków. W medycynie niekonwencjonalnej polecany przy astmie, reumatyzmie, stanach zapalnych i bólowych oraz przy wypadaniu włosów.

Jego charakterystyczny wygląd przywodzi na myśl nocne roziskrzone gwiazdami niebo i dlatego uznawany jest za kamień dedykowany ambitnym ludziom, którzy nie boją się sięgać po gwiazdy. Zastanawiasz się dlaczego syntetyczny kamień ma takie znaczenie dla osób wierzących w uzdrawiającą moc kamieni? Otóż wynika to z tego iż szkło ma swój początek w ziarenku piasku, a on jest całkowicie naturalnym materiałem i przypisywane są mu właściwości uzdrawiające. Natomiast miedź, której iskierki zatopione zostały w szklanych koralikach ma również właściwości odkażające, dlatego te właściwości nadają Nocy Kairu wysoką pozycję w świecie ezoterycznym.

Biżuteria z Piaskiem Pustyni i Nocą Kairu

Kamienie te są bardzo często stosowane w biżuterii. A ze względu na swoją strukturę i niesamowicie mieniące się drobinki nie ma ograniczeń wiekowych dla osób mogących ją nosić.  

Piasek Pustyni występuje także w innej niż czerwona barwie kolorystycznej, a mianowicie jako ciemnozielone kamienie z mnóstwem błyszczących zielonych drobinek. Jest wówczas nazywany Zielonym Piaskiem Pustyni.

Głębia czerni z połyskującymi drobinkami wspaniale prezentuje się w towarzystwie srebra. Jest wymarzonym dodatkiem dla blondynek, zwłaszcza kolczyki z tym kamieniem mocno kontrastują z jasnym kolorem ich włosów. Również ciemnowłose kobiety będą pięknie wyglądać w towarzystwie tej biżuterii o ile będzie ona zawierać sporą ilość srebra.

Biżuteria z piaskiem pustyni oraz nocą kairu jest oryginalna, bardzo elegancka, pięknie się mieni i przyciąga wzrok. Możemy nosić ją dla podkreślenia naszego stylu, łączyć ze sobą, zakładać je razem lub osobno, a także tworzyć z nich zestawy  w zależności od naszego ubioru bądź nastroju.

Piasek pustyni polecany jest szczególnie dla osób spod znaku Wodnika, natomiast Noc Kairu dla osób spod znaku Ryb. Dodaje im odwagi i pozytywnej energii, dlatego to idealny amulet na prezent.

A Ty który kamień wolisz – piasek pustyni czy noc kairu?

Polub nas i udostępnij
error

Archiwum

Tagi

Dominika Opublikowane przez:

Leave a Reply

Jeden komentarz

 1. Aga
  9 lutego 2019
  Reply

  Coś wspaniałego….Czytam i czytam i oczom nie wierzę.
  Widzę tu kawał dobra roboty ale przedewszystkim WIELKA MILOSC I CALE SERCE ❤❤❤❤Włożone w ta pasję.
  Napewno niebawem coś zakupie gdyż też trochę „tworze”ale przy waszych arcydziełach czuję sie jak laik stawiajacy pierwsze👣.
  Z Wami jednak będę dążyć do doskonalosci.:)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *