Nici nylonowe S-LON do biżuterii i nie tylko. Superlon

Nici nylonowe S-lon to popularne i cenione nici do robienia biżuterii i rękodzieła artystycznego. Nici S-lon mają różne grubości, kolory, są stworzone z nylonu i przeplatane trzywarstwowo, woskowane by mniej się plątały. Nici są bardzo wytrzymałe, mocne a zarazem dość cienkie czyli można je wykorzystać do pracy z drobnymi koralikami Toho, Miyuki. Grubsze nici wykorzystamy do makramy, kumihimo, czy sznura szydełkowo-koralikowego. Łatwo nawlekają się na igłę.

Nici nylonowe S-lon możemy podzielić ze względu na charakter wykorzystania:

  1. Do tworzenia biżuterii
  2. Do innego rodzaju rękodzieła, haftu, wyszywania.

W naszym sklepie z koralikami znajdziecie różne odmiany nici S-lon. Głównie można je podzielić ze względu na zastosowanie różnego rodzaju technik tworzenia biżuterii:

  1. Nić nylonowa S-lon do beadingu i haftu koralikowego (tworzenie biżuterii przy wykorzystaniu nici i igły)
  2. Nić nylonowa S-lon do markamy i kumihimo. (tworzenie biżuterii handmade z grubszych nici, wyplatanie)

Nici nylonowe Superlon AA Tex 35 (SuperLon)

Mają bardzo małą grubość około 0,09 mm. Nici są woskowane, co sprawia, że stają się idealne do pracy z koralikami drobnymi takimi jak japońskie koraliki Toho czy koraliki Miyuki. Najlepiej używać ich z igłami #12 – proponujemy igły John James. Nić w zachowaniu jest podobna do nici Nymo ale bardziej wytrzymała i mniej od niej sztywna.

nici S-lon tex35 do beadingu, koralików drobnych typu Toho, Miyuki.
nici S-lon tex35 do beadingu, koralików drobnych typu Toho, Miyuki.

Nici nylonowe S-lon D Tex 45 (SuperLon)

Mają grubość około 0,11 mm, czyli są grubsze od S-lon AA Tex. Wykorzystujemy je tak samo przy tworzeniu biżuterii z koralików drobnych, takich jak Toho, Miyuki czy Preciosa wraz z igłami John James.

nici S-lon tex45 do beadingu, koralików drobnych typu Toho, Miyuki.
nici S-lon tex45 do beadingu, koralików drobnych typu Toho, Miyuki.

 

Nici nylonowe S-lon Fine Tex 135 (SuperLon)

Nici o grubości 0,4mm na szpulach około 108 metrów. Świetnie nadają się do mikro markamy czy do dysku kumihimo. Nić jest dość sztywna i wytrzymała. Pomimo tego, że jest dosyć cienka, przy użyciu jej wraz z dyskiem kumihimo nie ma potrzeby składania nici i podwójnego przewlekania jej przez koraliki, aby utrzymać sztywność plecionki.

nici S-lon Fine Tex135 nici do beadingu
nici S-lon Fine Tex135 nici do beadingu

Nici nylonowe S-lon Tex 210 (SuperLon)

Nić o grubości 0,5mm wykorzystywana do kumihimo, miko makramy, sznurów szydełkowo-koralikowych czy innego rękodzieła w którym potrzebujemy nawlekać koraliki lub wyplatać ze sznurka.

Nici S-lon Tex 210 nici do beadingu
Nici S-lon Tex 210 nici do beadingu, makramy, kumihimo, sznurów szydełkowych.

nić S-LON Macrame Tex 400 0.9 mm

Jest to najgrubsza z nici, trzy wartstwowa nić nylonowa głównie wykorzystywana do makramy czy kumihimo. Jest najbardziej sztywna i bardzo wytrzymała.

Nici nylonowe S-lon do makramy i kumihimo
Nici nylonowe S-lon do makramy i kumihimo

Jak wykorzystać nici nylonowe S-lon?

Nici nylonowe można wykorzystać do różnych technik, na naszym blogu znajdziecie wiele lekcji jak tworzyć biżuterię.

Makrama bransoletka ze sznurków

Makrama
Wykorzystaj nić S-lon do stworzenia makramy. Darmowa lekcja

Zapoznaj się z naszą bransoletką z kamieni półszlachetnych gdzie wykorzystaliśmy sznurek bawełniany woskowany, ale możesz z powodzeniem użyć do niego sznurek S-lon do makramy. Wybierz swój kolor i twórz supły, supełki i węzły 🙂 Zapoznaj się z lekcją makramy dla początkujących.

Sznur szydełkowo-koralikowy

Jak zrobić sznur szydełkowo koralikowy
Jak zrobić sznur szydełkowo koralikowy

Nici S-lon można wykorzystać do tworzenia sznura szydełko-koralikowego. Łączymy koraliki drobne takie jak koraliki Toho, koraliki Miyuki i tworzymy wymarzoną biżuterię. Zapraszamy do darmowej lekcji która pomoże Ci wykonać Twój pierwszy sznur koralikowo-szydełkowy.

Plecionki na dysku kumihimo

kumihimo
bransoletka techniką kumihimo

Nici nylonowe wykorzystujemy też przy wyplataniu na dysku kumihimo. Wybór grubości użytego sznurka wpłynie na efekt ostateczny tworzonej bransoletki. Jeśli interesuje cię stworzenie bransoletki na dysku kumihimo zapraszamy do naszej lekcji.

Ścieg peyote

Bransoletka w pepitkę - ścieg peyote parzysty
Bransoletka ścieg peyote parzysty z wykorzystaniem nici

Możemy też wykorzystać nici nylonowe S-lon w hafcie koralikowym, beadingu przy tworzeniu różnego rodzaju ściegów np. ściegu peyote i wielu innych. Naucz się robić ścieg peyote.

Jak widzisz nici S-lon są bardzo praktyczne, można je wykorzystać do tworzenia bardzo wielu różnych ciekawych prac biżuteryjnych, handmade i rękodzieła. Jesteśmy ciekawi jak ty korzystasz z tych nici 🙂 Masz swoje ulubione, których najczęściej używasz? Pochwal się swoim rękodziełem – prześlij nam zdjęcia w komentarzu albo pochwal się nimi na naszej grupie na Facebook’u 🙂

Polub nas i udostępnij
error

Archiwum

Tagi

Paweł Opublikowane przez:

Leave a Reply

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *