Labradoryt właściwości i znaczenie – kamień Świątynia Gwiazd

Marzeniem każdego młodego człowieka, było posiadanie gwiazdki z nieba. Kamień labradoryt to umożliwia, dzięki niemu można mieć skrawek gwieździstego nieba, mieszczący się w dłoni. Biżuteria wykonana z labradorytu, daje gwarancję udanej stylizacji. Labradoryt, nadaje swoisty charakter założonym ubraniom, które przestają być monotonne. Nie od dziś wiadomo, że sekret tkwi w szczegółach. Posiadanie pięknej biżuterii, sprawia, że kobieta czuje się pewnie.

Wystarczy wyczucie gustu oraz pewność siebie a każdy będzie olśniony efektem końcowym. Bez wątpienia niesamowite wrażenie wizualne powoduje labradoryt. Posiadanie biżuterii, która jest z niego wykonana lub też posiada jego część, to konieczność dla każdej miłośniczki nietuzinkowej biżuterii. Labradoryt posiada również nietuzinkową potoczną nazwę, określa się go mianem „świątyni gwiazd”. Jest niezwykle modalny i wykorzystanie go do własnoręcznie tworzonej biżuterii, to jedno z najlepszych rozwiązań, które doda nie tylko wyjątkowy dodatek.

Kamień labradoryt znaczenie

Nazwa tego kamienia szlachetnego wywodzi się od Półwyspu Labrador. To właśnie te miejsce stanowi główne miejsce jego występowania. Zapewne po raz pierwszy został opisany właśnie po znalezieniu go na tym półwyspie, co miało miejsce dopiero w XVII wieku. Niewątpliwie od 1780 roku, jego popularność zaczęła rosnąć. Do dnia dzisiejszego, występuje tam jego największe złoże na tej wyspie.

Już w XVIII wieku, zyskał masową popularność w Anglii oraz Francji. Stał się nie tylko niezwykle modnym wówczas dodatkiem, ale także wierzono w jego właściwości prozdrowotne. Głoszono wiele legend na temat jego pochodzenia. Bez wątpienia najpopularniejsza była legenda głoszona przez Eskimosów. Głosi, że labradoryt skrywa w sobie zorzę polarną. Eskimoski wojownik, podczas wbicia włóczni w skałę, uwolnił ją i skończył się czas nieprzeniknionych ciemności. Jednak nie udało mu się uwolnić jej w całości i w ten sposób kamień uzyskał charakterystyczny ogień za który jest tak bardzo kochany. Na przestrzeni czasu od jego odnalezienia, kamień stawał się stopniowo coraz bardziej popularny. Ponadto przypisywano mu ponad naturalne zdolności, co powodowało, że stawał się obiektem pożądania a cena za kamień wzrastała. W związku ze swoim wyglądem i charakterystycznym ogniem przez wielu uważany jest za Świątynię Gwiazd, ponieważ sprawia wrażenie iż w tym kamieniu zamknięto miliony gwiazd. Niewątpliwie mistyczne właściwości sprawiły, że jest popularny nawet w dzisiejszych czasach. Przez wiele osób jest traktowany jako swoisty talizman, który w tajemniczy sposób poprowadzi ich przez życie.

Labradoryt kamień
Labradoryt kamień

Labradoryt właściwości

Kamień labradoryt wykorzystuje się często w medycynie niekonwencjonalnej. Przypisuje mu się niezwykłe właściwości lecznicze, dlatego wykorzystywany jest do wielu zabiegów, mających na celu polepszenie stanu zdrowia organizmu. Działa kojąco na zmysły, poprawiając ogólne zdolności umysłu. Podobno kamień ten posiada magiczne zdolności, dzięki którym odnajduje się sens życia. Sprawia, że jego posiadacz nabiera niezwykłej pewności siebie oraz wiary we własne możliwości, co pozwala na pokonanie największych trudności życiowych. Pozwala odciąć się od toksycznych rzeczy oraz osób.

Poza jego oddziaływaniem na psychikę człowieka, medycyna niekonwencjonalna wykorzystuje jego nadnaturalne właściwości do wielu zabiegów, które pozwalają na wyleczeniu wielu dolegliwości fizycznych. Bardzo popularna jest litoterapia, która opiera się na założeniu, że kamień potrafi przesłać do organizmu właściwości poprawiające zdrowie psychiczne oraz fizyczne. Minerały, podczas przyłożenia do ciała, pozytywnie oddziaływają na zdrowie. Jest to teoria, która nie została do końca podważona przez medycynę akademicką a coraz więcej lekarzy przyznaje zwolennikom tej teorii rację. Labradoryt wykorzystywany w leczeniu kamieniami, działa wspomagająco na wiele narządów. Są to m.in.: serce, grasica, nerki. W niektórych przypadkach używa się go takżee do leczenia schorzeń oczu oraz mózgu. Wiele osób przypisuje mu zastosowanie wspomagające utratę zbędnych kilogramów, m.in. poprzez przyśpieszenie metabolizmu oraz pozytywnego wpływu na cały układ pokarmowy. Wykorzystywanie go w jubilerstwie, być może pozwoli na zażegnanie wielu chorób, które mogą znacznie osłabić organizm.

Labradoryt niweluje negatywne cechy naszej osobowości, które okradają naszą energię i mogą wywoływać depresję lub wstyd. Pomaga w ograniczeniu antyspołecznych, lekkomyślnych lub impulsywnych zachowań u dzieci, nastolatków i dorosłych, które łatwo popadają w kłopoty innych, może też pomóc w detoksykacji skutków palenia tytoniu, alkoholu i, w mniejszym stopniu, narkotyków.

Bryła labradorytu
Naturalna bryła labradorytu

Biżuteria z labradorytu

Labradoryt znalazł liczne zastosowania w biżuterii, nieustannie budzi zachwyt. Komplety biżuterii z labradorytem są nadal w cenie, dlatego zakup tego minerału to jest z pewnością dobra inwestycja. Doskonale nadaje się jako uzupełnienie różnorodnych stylizacji, z powodu ukrytych na małej przestrzeni ogromnej ilości barw. Stanowił motyw przewodni dla wielu projektantów, zyskał popularność wśród gwiazd. Noszenie biżuterii z labradorytu pozwala mieć na sobie swój mały, ale własny kawałek gwieździstego nieba.

Sklep z kamieniami półszlachetnymi
Sklep z kamieniami półszlachetnymi – sklep labradoryt

Bez wątpienia większość oferowanej biżuterii na rynku jest jednakowa i różni się wyłącznie drobnymi szczegółami. Jednak prawdziwą satysfakcję daje stworzenie czegoś samodzielnie. Niewątpliwie biżuteria wykonana własnymi rękami w zaciszu domowym, to świetny pomysł na relaks. Dodatkowo, zyskuje się unikalny dodatek do każdej stylizacji. Ponadto tworzenie biżuterii DIY ogranicza tylko wyłącznie Twoja własna wyobraźnia. Istnieje niezliczona ilość możliwości oraz kombinacji, które prowadzą do powstania unikatowego wzoru. Podarowanie bliskiej osobie biżuterii wykonanej własnoręcznie, pozwala na przekazanie komuś czegoś płynącego prosto z serca. Stanowi niezwykłe istotny wyraz uczuć, które w małej błyskotce będą zaklęte już na zawsze. Tworzenie biżuterii, pozwala na znalezienie chwili wytchnienia w codziennym pędzie, skupienie się na rzeczach które nie tylko będą cieszyły oko, ale również serce. Być może okaże się, że to droga którą należy podążać, żeby pasja przerodziła się w pracę.

Zapraszamy do odwiedzenia naszego sklepu z kamieniami półszlachetnymi i nie tylko. Znajdziesz tam kamień labradoryt z którego możesz stworzyć piękną biżuterię handmade przykładowe tutoriale krok po kroku znajdziesz tutaj. Zrób piękną bransoletkę, czy kolczyki, dopasuj je do swojego stylu, wyglądu, wyróżnij się z tłumu. Na koniec zachęcamy Cię do zapoznania się z innymi kamieniami półszlachetnymi i ich właściwościami.

Polub nas i udostępnij
error

Archiwum

Tagi

Paweł Opublikowane przez:

Leave a Reply

2 komentarze

 1. Kasia
  11 grudnia 2018
  Reply

  Kamień labradoryt jest po prostu śliczny. Idealnie nadaje się do tworzenia biżuterii, może trochę jest drogi, ale jego barwa i refleksy koloru są super.

  • Paweł
   20 grudnia 2018
   Reply

   Kasiu pokaż swoją biżuterię z labradorytem, chętnie zobaczymy 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *