Jaspis Cesarski – właściwości i znaczenie.

Jaspis cesarski jest popularnym kamieniem półszlachetnym, naturalnym barwionym do wyrobu biżuterii. Odkryj ten kamień i poznaj właściwości jaspisu, znaczenie. Wykorzystaj go w swoim rękodziele i biżuterii handmade. Jaspis idealnie nadaje się do tworzenia bransoletek.

Jaspis jest często zaliczany do chalcedonów, niekiedy zalicza się go do osobnej grupy kwarców. Nazwa jaspis oznacza po grecku kamień „cętkowany” wywodzący się od asyryjskiego ashpu. W zależności od barwy, miejsca znalezienia lub składu istnieje dużo, różnych nazw handlowych. Jedną z nich jest omawiany właśnie jaspis cesarski. Historycznie jaspis można odnaleźć we wszystkich starożytnych ludach i cywilizacjach. Używany przez szamanów, kapłanów i królów, był uważany za święty i potężny kamień ochronny, zarówno dla świata fizycznego, jak i duchowego. Amulety z jaspisu zostały wyrzeźbione przez Egipcjan z symbolami i napisami z Księgi Umarłych i pochowane z zmumifikowanymi szczątkami dla bezpiecznego przejścia w życiu po śmierci. W wielu kulturach był wykorzystywany do grawerowania pieczęci cylindrowych, sygnetów i specjalnych talizmanów przedstawiających astrologiczne i religijne obrazy.

Jaspis amulet Egipt
Jaspis amulet egipski Thet-pas z 1250 p.n.e (źródło The British Museum Images)

Jaspis cesarski właściwości

Jaspis jest kamieniem twardym (skala Mohsa 7) wskazuje matowy tłusty połysk. Bywa spotykany wśród skał wulkanicznych, osadowych, tworzących żyły, konkrecje. Niekiedy towarzyszy mu agat i sard. Występuje w Rosji, Mongolii, Indiach. Oryginalny cesarski występuje w Meksyku.

Według wierzeń ludowych jaspisu właściwości pozwalają zmniejszyć poziom stresu, lęku,  a także relaksować. Odmiana tego kamienia jest też uosobieniem podrózy ku Bogu. Przypomnieniem tym kim byliśmy wcześniej, jako istoty duchowe czy przypomnieniu o końcu cierpienia, lęku i strachu. Kamień ten przypomina nam, że nie jesteśmy poza Bogiem i nigdy nie musimy się bać. Przez co zapewnia nam zmniejszenie lęków i niepewności.

jaspis właściwości
Jaspis właściwości

Zapewnia wzmacniającą energię dla ciała emocjonalnego, łagodząc stres i zapewniając spokojną stabilność. Dla osób wrażliwych na wibracje, tworzy specjalną aurę, przyjemne uczucie. Zaprasza uczucie współczucia i cierpliwości, pokory, a nawet wielkoduszności. Wszystkie jaspisy zapewniają spokojną, harmonijną energię do medytacji. Są idealne do uziemienia i centrowania na początku rytuału i ułatwiają przejście do stanu medytacyjnego.

 

Kamień naturalny czy syntetyczny?

Sprzedawany kamień w naszej ofercie jest kamieniem naturalnym barwionym, środek niego jest ciemny i jest jaspisem. Barwa, odcień, gładkość i ładne cętki są robione sztucznie. Powstaje tutaj pytanie o granicę naturalności kamienia, kiedy kamień przestaje być naturalny, a kiedy staje się sztuczny czy odtworzony. W obecnej sytuacji w związku z coraz mniejszymi zasobami kamieni naturalnych granica ta coraz częściej się przesuwa, wystarczy by baza kamienia była naturalna by zaliczyć go do takiego.

 

Jaspis cena, gdzie kupić?

Cena jaspisu cesarskiego zależy od wielkości i ilości, zaczyna się 0,24 zł za 1 sztukę wielkości 4mm, w paczce hurtowej od 0,17 zł za 1 sztukę. Po zakup jaspisu cesarskiego jak i innych kamieni półszlachetnych zapraszamy do naszego sklepu z koralikami i półfabrykatami do wyrobu biżuterii. Oferowany kamień sprzedajemy w paczkach hurtowych i detalicznych, idealnie nadaje się do wyrobu biżuterii, a zwłaszcza bransoletek. Jeśli nie masz pomysłu na biżuterię handmade, czy nie wiesz jak zrobić bransoletkę, zapraszamy do naszego kursu.

Inne popularne jaspisy to:

 • jaspis krajobrazowy
 • jaspis czerwony
 • jaspis breccia
 • jaspis leopardzi
 • jaspis dalmatyńczyk
 • jaspis bambusowy
 • jaspis kambaba
 • jaspis lawendowy
 • jaspis piccaso
 • jaspis zebra
 • jaspis kawowy

Jaspisy należą do popularnych kamieni ozdobnych i jubilerskich, wykorzystywanych od dawna. Najwyższa pora byś wybrała swój kamień! Wszystkie je znajdziesz w naszym sklepie zapraszamy. Jeśli polubiłaś naszego jaspis cesarskiego, to może polubisz też kamień onyks 🙂

Polub nas i udostępnij
error

Archiwum

Tagi

Paweł Opublikowane przez:

Leave a Reply

2 komentarze

 1. Kasia
  5 marca 2018
  Reply

  Jaspis cesarski to super kamień, stworzyłam z niego ciekawą bransoletkę dla mojej mamy 🙂 bardzo fajne ma kolory..

  • Dominika
   9 maja 2018
   Reply

   Cześć Kasia, pochwalisz się tą bransoletką? Który kolor jaspisu cesarskiego przypadł Ci najbardziej do gustu?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *