Jak zrobić pierścionek z czeskich koralików Fire Polished

W ostatnich miesiącach coraz większą popularnością cieszy się biżuteria z kryształków. Prym w tej dziedzinie wiodą kryształki Swarovskiego, uwielbiane na całym świecie za perfekcyjny szlif i hipnotyzujący blask przypominający ten właściwy diamentom. Niestety – kryształki Swarovskiego są stosunkowo drogim materiałem i dlatego nie zawsze wybieramy je jako półprodukt do wyrobu biżuterii czy ozdób, które mają cieszyć nasze oczy na co dzień.

Dobra wiadomość jest taka, że na polskim rynku półfabrykatów do biżuterii, dostępne są także inne, dużo tańsze kryształki. Jednymi z takich kryształków są czeskie kryształki Fire Polished. Kryształki te, to jeden z ulubionych materiałów w biżuterii Lidki z Koralovnia, która przygotowała dla nas dzisiejszy instruktaż. Lidka ceni koraliki Fire Polished za to, że są tanie, efektowne i co bardzo ważne – występują w bardzo wielu kolorach i odcieniach.

Koraliki Fire Polished są szlifowane na gorąco dzięki czemu zyskują bogaty, połyskliwy kolor oraz gładką powierzchnię. Pierwszy raz zostały wyprodukowane aż 500 lat temu i miały stanowić bardziej przystępną cenowo imitację szlifowanych kamieni szlachetnych, przy zachowaniu możliwości nawlekania ich na sznury.  Koraliki te to nie tylko kryształki – szkło, z których są produkowane to bardzo wdzięczny w obróbce materiał, pozwalający uzyskać bardzo wiele kształtów oraz powłok urozmaicających finalny wygląd koralika. Fire Polished  są wytwarzane w szerokim zakresie podstawowych kształtów, cięć i rodzajów szkła. Wyróżniają się one swoim blaskiem, który jest dodatkowo wzmacniany przez szeroką gamę wykończeń – tęczówki, powłoki lustrzane, powłoki z metali szlachetnych, zarówno pokrywające koralik z zewnątrz jak i od wewnątrz oraz wiele innych.

FirePolished, Czech Beads, koraliki czeskie

Baza pierścionka jest pozłacana więc nie musisz się martwić o jej trwałość, a możliwość regulowania średnicy pierścionka pozwala Ci dostosowywać obwód w ramach 16-20 mm. Baza ta nazywa się „korona” nieprzypadkowo. Posiada ona dwa rzędy oczek – po 5 w każdym – które tworzą kształt charakterystyczny dla królewskiego atrybutu, a Tobie pozwala umieszczać ozdoby w bogatych gronach.

Tutorial zaproponowany przez Lidkę pomoże Ci wykonać na podstawie tej bazy bogato zdobiony pierścionek z kryształków Fire Polished, które nadadzą mu szyku charakterystycznego dla stylu glamour. Tak jak zawsze potraktuj tą propozycję jako inspirację i skomponuj swój pierścionek według własnych preferencji kolorystycznych 🙂 Szeroka gama dostępnych kształtów i kolorów będzie zdecydowanie sporym ułatwieniem 🙂 a jeżeli chcesz pójść o krok dalej, to możesz wykorzystać dowolne koraliki, które umożliwią Ci zamocowanie ich na szpilkach, więc nie ograniczaj swojej wyobraźni. Ponadto koszt wykonania pierścionka to ok. 6  zł., więc możesz śmiało zrobić kilka jego wersji, testować różne warianty i bawić się konwencją.

Przejdźmy zatem do części praktycznej, czyli…

Jak wykonać pierścionek z koralików Fire Polished?

Materiały pierścionek Fire Polished

 

Regulowana baza pierścionka

kolor: złoty

ilość: 1 szt.

Kryształki Fire Polished 6mm

Kolor: zielony

Ilość:  2 szt.

Kryształki Fire Polished 6mm

Kolor: różowy

Ilość: 2 szt.

Kryształki Fire Polished 4mm

Kolor: niebieski

Ilość:  4 szt.

Przekładki kulki ozdobne 8mm

Kolor: złoty

Ilość: 2 szt.

Szpilki gwoździe

Ilość: min. 10 szt.

Długość: 2,5 cm

Wszystkie potrzebne materiały znajdziesz tutaj – sklep z koralikami

Wykonanie pierścionek Fire Polished

  1. Na każdą szpilkę nakładamy po jednym koraliku.  Przy wyjściu z koralika szpilki zaginamy.Fire polished pierścionek - zrób to sam, DIY, biżuteria DIY, tutorial, kurs biżuterii
  2. Wystające końcówki szpilek przycinamy na około 8mm.
    Fire polished pierścionek - zrób to sam, DIY, biżuteria DIY, tutorial, kurs biżuterii
  3. Wystające końcówki szpilek zaginamy w kształt pętelki jak na zdjęciu poniżej.
    Fire polished pierścionek - zrób to sam, DIY, biżuteria DIY, tutorial, kurs biżuterii
  4. Na każde oczko na pierścionku montujemy po jednym koraliku, aż do zapełnienia całego pierścionka.Fire polished pierścionek - zrób to sam, DIY, biżuteria DIY, tutorial, kurs biżuterii

 

Teraz pozostaje przymierzyć własnoręcznie wykonany pierścionek 🙂

Proste, prawda?

Pamiętaj, że kryształki fire polished występują w wielu inspirujących odcieniach i możesz dowolnie je miksować i bawić się gamą kolorystyczną. Prezentowany pierścionek możesz zatem wykonać w dowolnej, wybranej przez siebie kombinacji kształtów i kolorów.

 

 

 

Polub nas i udostępnij
error

Archiwum

Tagi

Dominika Opublikowane przez:

Leave a Reply

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *