Jak zrobić kolczyki wachlarze z koralików SuperDuo?

Imponujące, długie kolczyki to w karnawale prawdziwy must have. Jeżeli lubisz oryginalne, nietuzinkowe i wykonane ze świetnej jakości dodatki to marząc o takich kolczykach zadajesz sobie pytanie: jak zrobić kolczyki wiszące, które staną się idealnym dopełnieniem kreacji? Układające się kaskadowo ozdoby uszu sprawiają wrażenie bardzo skomplikowanych w wykonaniu, ale ich zrobienie jest prostsze niż myślisz. Jeżeli znasz użyte do ich wykreowania koraliki SuperDuo, to zapewne wiesz ile twórczych możliwości daje wykorzystanie tych dwudziurkowych koralików o charakterystycznym kształcie i znasz przyjemność jaka płynie z pracy z nimi. Połączenie SuperDuo z innymi czeskimi koralikami daje fantastyczny trójwymiarowy efekt.

Jak zrobić wiszące kolczyki wachlarze z koralików SuperDuo

Nie tylko użyte materiały wpływają na finalny efekt jaki robią te kolczyki. Znaczenie mają tu również kolory, które nie zostały wybrane przypadkowo. Każda kobieta doskonale wie, jak zmienne potrafią być modowe trendy. W jednym sezonie króluje czerwień, w innym brązy, w jeszcze innym delikatne pastele… Są jednak dwa kolory w biżuterii, które pozostają modne niezależnie od sezonu. Tymi kolorami jest srebro i złoto. Barwy te od lat opierają się przemijającej modzie i na dodatek – świetnie wpasowują się w każdą stylizację. Srebro i złoto są na tyle uniwersalne, że można je śmiało łączyć z dowolnymi kolorami butów, torebek czy ubrań. Dzisiaj prezentuję Wam kolczyki, które łączą w sobie te dwa zawsze modne kolory.  Kolczyki te zostały wykonane z prześlicznych maleńkich koralików Preciosa, koralików PIP i koralików SuperDuo. Koraliki te posiadają trzy zasadnicze plusy – są świetnej jakości, występują w wielu kolorach i do tego są niezwykle tanie. Więcej na temat tych świetnych czeskich koralików możesz przeczytać zapoznając się z tutorialem na bransoletkę o wdzięcznej nazwie Gadzina.

Kolczyki z SuperDuo wiszące wachlarze

Wachlarze w karnawale też nie znalazły się przypadkowo. Znane były już w starożytnym Egipcie, gdzie w formie długich liści trzymanych przez niewolników gwarantowały ochłodę władcy i stanowiły ochronę przed uporczywymi owadami. W Japonii poza funkcją użytkową, wykorzystywane były w tańcu jako przedłużenie ramienia tancerki i stały się nieodzownym elementem sztuki. Natomiast w XVIII wieku wachlarz stał się prawdziwym sprzymierzeńcem dam, które spragnione były ekscytujących miłosnych przygód. W tym czasie powstał bowiem „Sekretny Język Wachlarza”, który umożliwiał damom komunikowanie się ze swoimi zalotnikami bez potrzeby wypowiadania słów. W 1774 roku w Szwecji powstał nawet „Zakon Wachlarza” pod patronatem królowej, gdzie damy dworu mogły poznawać ten sekretny język, który za pomocą wachlarza wyrażał intencje, uczucia czy stan ducha. Pod koniec XVIII wieku wprowadzono „wachlarze konwersacyjne”, które miały ukryte liczby na swoich stelażach, których odpowiednie kombinacje pozwalały na całkiem rozbudowane konwersacje. Ciekawa jestem ile nieporozumień wynikało z takich „tajnych rozmów” 🙂 Teraz mając do dyspozycji tyle różnych komunikatorów nadal zdarzają się zabawne nieporozumienia, a co dopiero musiało się dziać gdy wszystko odbywało się za pomocą „języka wachlarza” 😀

Jak zrobić wiszące kolczyki wachlarze z koralików SuperDuo (1)

Ta ciekawa historia wachlarza to nie wszystko. Kolczyki, które Ci dzisiaj proponuję, mogą Ci przypominać też połowę mandali lub kwiatowej rozety, które to motywy idealnie wpisują się w trendy na rok 2018. W jaki sposób? Możesz przeczytać w artykule na temat Ultra Violet, czyli koloru roku 2018.

Jak zrobić kolczyki wiszące wachlarze?

Wykonanie biżuterii z drobnych koralików nie jest najłatwiejszym zadaniem. Prezentowany wzór nie powinien jednak sprawić większych trudności nawet początkującej artystce, ponieważ został bardzo starannie przygotowany dla Ciebie przez Lidkę z Koralovnia, która krok po kroku pokaże Ci jak samodzielnie wykonać taką imponującą parę kolczyków.

Na zachętę dodam, że koszt kolczyków ze zdjęcia to jedyne 5,28zł a efekt jest naprawdę świetny!

To do dzieła! Dowiedz się jak zrobić kolczyki i je zrób z nami!

jak zrobić wiszące kolczyki wachlarze - materiały

 

Szczypce okrągłe
Ilość: 1 szt.

Szczypce do zaciskania
Ilość: 1 szt.

Koraliki SuperDuo 2.5 x 5 mm
Ilość: 46 szt.
Kolor: ciemne złoto

Nici nylonowe
Ilość: ok. 2 metry

Bigle otwarte
Ilość: 1 para
Kolor: złoty

Koraliki PRECIOSA 2.1 mm
Ilość: ok. 130 szt.
Kolor: srebrny

Koraliki PIP 7 x 5 mm
Ilość: 8 szt.
Kolor: złoty

Wszystkie potrzebne akcesoria do wyrobu biżuterii oraz półfabrykaty kupisz w naszym sklepie z koralikami.

jak zrobić wiszące kolczyki wachlarze - wykonanie

 

KROK 1 – Jak zrobić kolczyki?

          Na nitkę nawlekamy po 5 koralików Preciosa z każdej strony. Końce nitki przekładamy przez koralik PIP jak na schemacie poniżej:

Jak zrobić wiszące kolczyki wachlarze z koralików SuperDuo - krok 1

KROK 2

          Końcówki nitek wystające ze złotego koralika PIP przeciągamy ponownie przez srebrne koraliki Preciosa, w taki sposób aby wychodziły z przedostatnich koralików Preciosa, jak na schemacie poniżej.

 

Jak zrobić wiszące kolczyki wachlarze z koralików SuperDuo - krok 2

KROK 3

Na końcówki wystających nitek nawlekamy po cztery koraliki SuperDuo, a następnie obie końcówki przeciągamy przez kolejny koralik SuperDuo jak na schemacie poniżej:

Jak zrobić wiszące kolczyki wachlarze z koralików SuperDuo - krok 3
KROK 4

Końcówki wystających nitek przeciągamy w górę tak, aby wychodziły z trzecich koralików Preciosa licząc od złotego koralika PIP, jak na schemacie poniżej:

Jak zrobić wiszące kolczyki wachlarze z koralików SuperDuo - krok 4

KROK 5

          Na końcówkę nitki wystajacą z prawej strony nakładamy dwa koraliki Preciosa. Na końcówkę nitki wystajacą z lewej strony nakładamy dwa koraliki Preciosa, następnie nitkę przeciągamy przez wolny otwór w koraliku SuperDuo, nakładamy na nią jeden koralik Preciosa i przeciągamy przez kolejny wolny otwór w koraliku SuperDuo.  Czynność powtarzamy, aż do ostatniego koralika SuperDuo w naszej plecionce, a następnie przeciągamy nitkę przez koralik Preciosa znajdujacy się za ostatnim koralikiem SuperDuo. Nitki powinny skrzyżować się w koraliku Preciosa jak na schemacie poniżej:

Jak zrobić wiszące kolczyki wachlarze z koralików SuperDuo - krok 5

KROK 6 Już z górki 🙂 jak zrobić kolczyki

Jedną z końcówek nitki przeciągamy w górę plecionki, drugą w dół, tak aby końcówki wychodziły przez koraliki Preciosa znajdujące się na samym dole plecionki jak na schemacie poniżej:

Jak zrobić wiszące kolczyki wachlarze z koralików SuperDuo - krok 6

KROK 7

Kroki 1-6 powtarzamy trzykrotnie, aż uzyskamy plecionkę jak na schemacie poniżej:

Jak zrobić wiszące kolczyki wachlarze z koralików SuperDuo - krok 7

KROK 8

          Na obie końcówki nitek nakładamy nawlekamy po 5 koralików Preciosa z każdej strony. Końce nitek przekładamy przez koralik PIP jak na schemacie poniżej:

Jak zrobić wiszące kolczyki wachlarze z koralików SuperDuo - krok 8

KROK 9

          Końcówki nitek przeciągamy przez koraliki w plecionce, jak na schemacie poniżej, a następnie ucinamy nitki tuż przy wyjściu z koralików. W kolejnym kroku przy użyciu szczypiec rozginamy delikatnie kółeczko w biglu, przekładamy rozgięte kółeczko przez miejsce wskazane na schemacie zieloną strzałką, a następnie kółeczko zaginamy przy użyciu szczypiec zaciskowych.

Jak zrobić wiszące kolczyki wachlarze z koralików SuperDuo - krok 9

Tutorial na wiszące kolczyki wachlarze

I jak Ci się podobał nasz tutorial? Planujesz go wypróbować? Jeżeli uda Ci się coś dzięki naszym wskazówkom wyczarować, to wrzuć koniecznie zdjęcia swojej pracy w komentarzu tutaj lub wyślij nam na Facebook’u 🙂

Polub nas i udostępnij
error

Archiwum

Tagi

Dominika Opublikowane przez:

Leave a Reply

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *