Jak zrobić bransoletkę z ametystu?

Dzisiaj nauczysz się jak zrobić bransoletkę z ametystu. Bransoletka z kamieni naturalnych to niewątpliwie dodatek szalenie elegancki i pasujący każdej kobiecie. Wybór kamieni jubilerskich jest ogromny – możesz wybierać spośród kamieni półszlachetnych i szlachetnych, naturalnych, syntetycznych lub odtworzonych.

Jeżeli podążasz za aktualnymi trendami to wiesz, że w tym roku króluje Ultra Violet, czyli kolor roku 2018 według PANTONE, dlatego wyborem idealnym staje się posiadający wszystkie odcienie fioletu, magiczny ametyst.

Biżuteria z ametystem

Dlaczego poza kolorem warto wybrać ametyst do swojej biżuterii? Otóż nazywany jest on kamieniem harmonii i relaksu, a nosząca go osoba może liczyć na osiągnięcie czystości duchowej i fizycznej. To kamień prawdziwych marzycieli, którzy nie boją się sięgać gwiazd i przesuwać horyzont. O jego właściwościach i przypisywanym mu dobroczynnym wpływie na nasze zdrowie możesz przeczytać w artykule o ukrytej sile i właściwościach ametystu.

Ametyst jest też bardzo wdzięczny w aranżacji. Ze złotem zyska królewskiego charakteru i stanie się bardzo eleganckim i gustownym dodatkiem. W towarzystwie srebra pokaże swoje zimne tonacje i stanie się dodatkiem bardziej casualowym. Zestaw go ze stalą chirurgiczną i uzyskaj ciekawy efekt podobny do oksydowanego srebra, który będzie intrygujący  nie tak oczywisty jak dwa poprzednie. Idealną oprawę pomoże Ci dobrać artykuł o półfabrykatach stworzonych do Twojej biżuterii.

Jak zrobić bransoletkę z ametystem?

Dzisiejszy tutorial przygotowała dla nas Kasia Walczak, której wspaniałe rękodzieło wykonywane w różnych technikach możesz podpatrzeć na jej blogu Speckled Fawn. Polecam szczególnie Twojej uwadze króliczki-filcaki, które Kasia ostatnio stworzyła, ale ostrzegam zanim wejdziesz – miłość od pierwszego wejrzenia gwarantowana! <3

Wróćmy jednak na ziemię po tych romantycznych uniesieniach i zacznijmy naszą kreatywną pracę 🙂

Materiały - jak zrobić bransoletkę z ametystem
Materiały – jak zrobić bransoletkę z ametystem
  • wybrane kamienie z otworami (Kasia użyła ametystów, które szczerze polecam),
  • łańcuszek (Kasia użyła łańcuszka ze starego wisiorka, ale możesz zamówić u nas taki, jaki Ci się podoba),
  • ogniwka,
  • zapięcie,
  • szpilka z oczkiem na jednym końcu,
  • szczypce bociany i tnące
Produkty potrzebne by zrobić bransoletkę z ametystem
Produkty potrzebne by zrobić bransoletkę z ametystem

Wszystkie potrzebne półprodukty zamówisz w naszym sklepie z półfabrykatami do wyrobu biżuterii.

Materiały - jak zrobić bransoletkę z ametystem
Materiały – jak zrobić bransoletkę z ametystem

KROK 1

Na szpilkę nasuń kilka kamieni – zostaw pół centymetra na końcu, żeby zagiąć go szczypcami w oczko.

Jak zrobić bransoletkę z ametystem - krok 1
Jak zrobić bransoletkę z ametystem – krok 1

KROK 2

Łańcuszek utnij na dwie równe części – dostosuj jego długość tak, żeby każda z tych części złożona na pół stanowiła 1/4 obwodu twojej ręki.

Na szpilkę na obu końcach przymocuj oczka.

Jak zrobić bransoletkę z ametystem - krok 2
Jak zrobić bransoletkę z ametystem – krok 2

KROK 3

Przez każde z oczek przewlecz jeden łańcuszek do połowy jego długości. Każdy z łańcuszków złącz na jego końcu kolejnym oczkiem, na jednym z nich dołóż zapięcie.

Jak zrobić bransoletkę z ametystem - krok 3
Jak zrobić bransoletkę z ametystem – krok 3

KROK 4

Po zamontowaniu karabińczyka bransoletka jest gotowa 🙂

Jak zrobić bransoletkę z ametystem - krok 4
Jak zrobić bransoletkę z ametystem – krok 4

Bransoletka z ametystem

Prosta, prawda? Ale bardzo efektowna i w dodatku idealnie wpisuje się w aktualne trendy. Po sezonach obfitujących w masywną i bogato zdobioną biżuterię przychodzi teraz pora na bardziej subtelne rozwiązania, które swoją stylistyką oraz wykorzystanymi materiałami nawiązują do minimalistycznego stylu oraz miłości do natury. Ametysty możesz oczywiście zastąpić swoimi ulubionymi kamieniami. Jeżeli potrzebujesz inspiracji i delikatnego doradztwa w wyborze, to zapraszam Cię do zapoznania się z Atlasem Kamieni Naturalnych. Znajdziesz tam opisy kamieni szlachetnych i półszlachetnych, pomysły na ich wykorzystanie oraz informację jak wybrać idealny kamień dla obdarowywanej nim osoby.

Bransoletka z ametystem
Bransoletka z ametystem

Jeżeli skorzystasz z naszego tutoriala to pochwal się swoją biżuterią tutaj na blogu, oznacz nas na Instagramie lub napisz do nas na Facebook’u 🙂 Możesz też przypiąć sobie ten wpis jako inspirację w Pinterest, jeżeli z niego korzystasz 🙂

 

 

Polub nas i udostępnij
error

Archiwum

Tagi

Dominika Opublikowane przez:

Leave a Reply

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *