Bransoletki z kamieni naturalnych

Bransoletki z kamieni naturalnych to piękne ozdoby biżuteryjne. Różnorodność, wielość kształtów oraz feeria dostępnych barw minerałów szlachetnych i półszlachetnych może przyprawić o zawrót głowy, dlatego podjęcie decyzji wcale nie jest takie proste jakby to się mogło wydawać. Postanowiłam przygotować dla Ciebie kilka trików i gotowych sprawdzonych rozwiązań na bransoletki z różnymi kamieniami naturalnymi 🙂 Zapraszam do lektury 🙂

Jakie kamienie naturalne do bransoletek?

Nasuwa się pytanie – czy wszystkie kamienie naturalne sprawdzą się w bransoletkach? Odpowiedź brzmi: tak, ale nie z każdym kamieniem pracuje się tak samo łatwo. Dlaczego? Niektóre z nich są bardziej delikatne, inne łatwiej wyszlifować do postaci idealnej kuli, przez co końcowe koraliki są bardziej równe i łatwiej tworzy się z nich precyzyjne, symetryczne wzory.

Kamienie naturalne najczęściej spotkasz w postaci tradycyjnych kul, ale mogą one również być fasetowane, mogą mieć kształt łezki, kwadracika, walca lub występować w drobnych, nieregularnych kawałkach. O ile kule nie stanowią problemu aranżacyjnego, to schody zaczynają się przy kształtach bardziej nieregularnych. Ostatnio widziałam na to świetne rozwiązanie. Tzw. „sieczka” ze szlachetnego granatu została zapleciona na dysku kumihimo w najeżony sznur, co dało spektakularny efekt. Może Ty też spróbujesz tego rozwiązania? 🙂

Jak zrobić bransoletkę z kamieni naturalnych
Jak zrobić bransoletkę z kamieni naturalnych

O rodzajach kamieni naturalnych, ich właściwościach oraz sposobach pielęgnacji możesz przeczytać w artykule na temat kamieni jubilerskich.

Kilka technicznych uwag dotyczących koralików do bransoletek zawarłam w artykule na temat idealnych koralików do bransoletek. Możesz tam przeczytać jakie wielkości koralików sprawdzą się najlepiej i jak dobrać ich ilość do obwodu nadgarstka. Ważna jest również kwestia mocowania samej bransoletki, ponieważ ze względu na dosyć sporą wagę koralików z kamieni naturalnych, czasami standardowa gumka nie jest najlepszym wyborem. Co zatem można zastosować zamiast klasycznej gumki?

Jak zrobić bransoletkę z kamieni jubilerskich – darmowe tutoriale krok po kroku

Jedna z naszych Klientek stwierdziła któregoś dnia w trakcie dyskusji na naszym fanpage na Facebook’u, że do kamieni naturalnych nie wypada zastosować gumki. Jaki jest tego powód? Otóż ich elegancja nadaje bransoletce odświętnego charakteru. Z tego powodu do kamieni jubilerskich pasuje zawsze ozdobne zapięcie i linka jubilerska. To bardzo piękne podejście do kamieni naturalnych oraz do tworzonej biżuterii, prawda? Podzielasz ten pogląd? Ja to lubię łamać wszelkie konwenanse i zasady jeżeli chodzi o tworzenie biżuterii, więc u mnie profanacja gumką jak najbardziej występuje 🙂

Jak zrobić bransoletkę z kamieni naturalnych
Jak zrobić bransoletkę z kamieni naturalnych

Jeżeli zdecydujesz się pracować z gumką, to pamiętaj, że ten materiał lubi się rozciągać, zwłaszcza pod wpływem ciężaru kamieni naturalnych. Warto też zabezpieczyć supełek klejem, przy czym to musi być klej elastyczny, który umożliwi gumce „pracę” i nie osłabi dodatkowo Twojego wiązania.

Alternatywą jest linka jubilerska oraz zapięcie. Jest to rozwiązanie bardziej trwałe i zdecydowanie eleganckie. Zapięcie możesz wybrać wedle własnych preferencji. Może być złote, srebrne, metalowe lub ze stali chirurgicznej 316L. Jeżeli masz problem z wyborem, to zapraszam do zapoznania się z artykułem na temat półproduktów do wyrobu biżuterii. Znajdziesz tam informację na temat tego, który stop będzie dla Ciebie najbezpieczniejszy i będzie się najlepiej nosił 🙂

Zachęcam Cię do zapoznania się z tutorialem pokazującym jak zrobić bransoletkę z kamieni naturalnych przy użyciu linki jubilerskiej oraz wybranego zapięcia.

Jeżeli lubisz biżuterię delikatną, nawiązującą do natury, to polecam Ci tutorial na bransoletkę z ametystem. Bransoletka jest niezwykle delikatna poprzez zastosowanie łańcuszka, który stanowi ciekawy kontrast dla gładkiej powierzchni kamienia spokoju i relaksu.

Jak zrobić bransoletkę z kamieni naturalnych
Jak zrobić bransoletkę z kamieni naturalnych

Gdzie kupić kamienie naturalne do bransoletek?

Kamienie naturalne, jubilerskie czy ozdobne możesz kupić w bardzo wielu miejscach. Sprzedawcy kuszą cenami i opisują fantastyczną jakość swoich produktów. Pewnie w większości jest to prawda, ale zauważyłam niestety pewne nieścisłości, które mogą wprowadzać w błąd. Otóż zdarza się, że kamień oferowany w Internecie nie jest kamieniem naturalnym a syntetycznym, gdzie informacja ta nie jest podana wprost i przez co jest myląca. Jeszcze pól biedy gdy jest to kamień odtworzony, ale widziałam oferty, gdzie zwykłe, ale pięknie wypolerowane szkło było sprzedawane jako granaty, które są przecież kamieniami szlachetnymi. Dlatego zwracam Twoją uwagę na tego typu praktyki, ponieważ nie warto przepłacać za produkt, który udaje coś czym nie jest.

W naszej ofercie znajdziesz kamienie naturalne, których autentyczności możesz być pewna. Oferujemy również kamienie syntetyczne czy odtworzone, ale zawsze informacja na temat pochodzenia danego produktu widnieje na jego karcie i zawsze możesz te dane sobie sprawdzić.

Jak zrobić bransoletkę z kamieni naturalnych
Jak zrobić bransoletkę z kamieni naturalnych

Jeżeli jesteś prawdziwym koneserem, to polecam szczególnie Twojej uwadze nasze kamienie półszlachetne klasy Premium, które znajdują się w klasie A pod względem czystości i jakości.

Bransoletki z kamieni naturalnych tanio

Czy warto przepłacać za ekskluzywną biżuterię z kamieni? Ceny bransoletek z kamieni mogą doprowadzić do zawrotu głowy. Bransoletka z kamieni naturalnych może kosztować kilkaset złotych, dlatego warto może zrobić ją samemu kilkanaście razy taniej? Wybierz swój ulubiony kamień może agat, może turkus czy jadeit? Stwórz z nim piękna, unikalną bransoletkę. Jeśli nie wiesz jak zrobić bransoletkę zapraszamy do naszego kursu biżuterii.

Jeżeli masz ochotę porozmawiać o kamieniach, chcesz o coś zapytać lub masz jakieś sugestie, to zapraszam Cię na nasz fanpage na Facebook’u 🙂

Polub nas i udostępnij
error

Archiwum

Tagi

Dominika Opublikowane przez:

Leave a Reply

2 komentarze

 1. arlekin
  10 maja 2018
  Reply

  Bransoletki wykonane z kamieni szlachetnych są niezwykle elegancką i ponadczasową ozdobą. Ponadto, są dobrym rozwiązaniem dla osób ceniących indywidualizm i niekoniecznie lubiących standardową biżuterię z popularnych „sieciówek”. Wybór kamieni szlachetnych jest naprawdę ogromny, co pozwala na stworzenie naprawdę dużej ilości unikatowych kompozycji. Takie piękne bransoletki mogą stworzyć samemu lub kupić u osób zajmujących się rękodziełem.

  • Paweł
   14 maja 2018
   Reply

   w pełni zgadzamy się odnośnie bransoletek z kamieni szlachetnych iż są ponadczasową ozdobą 😉 dziękujemy za komentarz i zapraszamy do tworzenia bransoletek z kamieni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *